Pátek 30. 6. 2017

Pozor změna programu!

Divadlo Karla Pippicha v 19 hodin (pro dospělé)
Divadlo Líšeň, Brno 
Mazel a Sakumprásk (60‘, 12+)
Fraška o moci s mnohorozličnými tragickými persónami schopnými sebereflexe. Dekadentní eskapáda nejen hlavních postav – okurky přijdou o ocet, duch uříznutého malíčku nabude sebevědomí, SMSka navštíví ruský satelit a řečnický pultík svede napínavý souboj s hladinou hluku.
Hrají originální preparovaní maňásci, ruce a předměty.

 

Malá scéna Divadla Karla Pippicha v 19 hodin (pro děti)
Divadelní společnost Kordula
Plechové pohádky (40‘, 3+)
Ve třech drobných pohádkách s půvabným textem Milady Mašatové vede herečka své diváky k hravosti se slovem a věcmi, které vídáme kolem sebe. Princeznou může být kuriózně smontované nádobí, drak je složen ze samých lopatek a princ je starý lis na ovoce.A ono to kupodivu funguje. Smějí se děti i dospělí…..

 

Divadlo Karla Pippicha ve 20 hodin
Jiří Trnka - Špalíček (78', 3+)
Promítání rekonstruovaného prvního celovečerního loutkového filmu Jiřího Trnky, který poeticky zobrazuje lidové zvyky a tradice, po staletí udržované na českém venkově. Filmová suita, na motiv Alšova Špalíčku národních písní, sestává ze šesti na sebe navazujících částí, situovaných do jednotlivých ročních období. Lyrické vyprávění a hru prostých loutek, inspirovaných lidových uměním, dokresluje hudba Václava Trojana s motivy lidových písní, zpívaných dětmi z Kühnova sboru.
Po představení následuje beseda s restaurátorkou tohoto filmu.